>
:

środa, 10 kwietnia 2013

Niesamowita końcówka w Dortmundzie, mała niespodzianka w Stambule - Real i Borussia w półfinale!

Niesamowite widowisko 'zaserwowali' kibicom piłkarze w Dortmundzie, gdzie miejscowa Borussia pokonała 3:2 Malagę i awansowała do półfinału, mimo że do w regulaminowym czasie gry było 2:1 dla gości z Hiszpanii. Pierwszą bramkę meczu strzelił Joaquin w 25 minucie i goście byli w bardzo dobrej sytuacji, bo wtedy gracze BVB musieli strzelić dwie bramki, by grać dalej. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyrównali za sprawą swojego najlepszego snajpera - Roberta Lewandowskiego, który strzelił swoją 6 bramkę w tej edycji. Ale dalej w półfinale była Malaga i w 82 minucie Eliseu strzelił gola, który miał przypieczętować awans. Ale jednak tak się nie stało.. w 91 minucie gola dla Borussii strzelił Marko Reus a dwie minuty później wprowadzając w euforię cały Dortmund gola na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału strzelił Santana. Dobrą wiadomością jest to, że trzech Polaków zagra w półfinale tych elitarny rozgrywek.

Emocji nie zabrakło również w Stambule. Gdzie pewny awansu po zwycięstwie u siebie 3:0 Real podejmował Galatasaray. Większą pewność dał już w 8 minucie Cristiano Ronaldo i w dwumeczu było już 4:0. Gospodarze zabrali się do odrabiania strat w drugiej połowie, gole zdobywali Eboue, Snejder oraz Drogba i było 3:1, wiec rozpędzeni gospodarze potrzebowali dwóch goli do awansu. Lecz wynik meczu ustalił w 92 minucie najlepszy strzelec tej edycji - Cristiano Ronaldo, który strzelił 11 bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów i ustalił również wynik dwumeczu na 5:3.