>
:

środa, 26 czerwca 2013

Brazylia w finale Pucharu Konfederacji!

Gospodarze tegorocznego Pucharu Konfederacji oraz przyszłorocznego Mundialu - Brazylijczycy awansowali do finalu! W półfinałowych derbach Ameryki Południowej podopieczni trenera Scolariego pokonali Urugwaj dzięki trafieniom Freda oraz Paulinho. Honorowego gola dla Mistrzów Południowej Ameryki strzelił Edison Cavani. Mecz był okazały w emocje, bo jeszcze przy stanie 0:0 rzut karny obronił Julio Cesar. Później na prowadzenie Canarinhos wyprowadził Fred, a na początku drugiej połowy wyrównał Cavani. Losy meczu w 86 minucie gry przesądził były zawodnik ŁKS-u Paulinho, który wprawił w euforię kibiców zgromadzonych na Stadionie w Belo Horizonte. Brazylia na niedzielnym finale zmierzy się z Hiszpanami lub Włochami.