>
:

wtorek, 18 czerwca 2013

Nigeria rozbija Tahiti w drugim meczu grupy!

Zdobywcy Pucharu Narodów Afryki - Nigeryjczycy rozbili Tahiti 6:1 w swoim pierwszym meczu Pucharu Konfederacji i tym samym znaleźli się na czele grupy B, wyprzedzając Hiszpanię, która wcześniej pokonała Urugwaj 2:1. Wynik nie dziwi, bo Nigeria to dość mocny zespół, a Tahiti to malutka kadra, w której tylko jeden piłkarz gra zawodowo, dla nich strzelenie gola Mistrzom Afryki to już duży sukces. A honorowego gola dla piłkarzy z Oceanii strzelił w 54. minucie Tehau, który strzelił tak na prawdę dwa gole, bo w 69.minucie pokonał swojego bramkarza! Hat-trick skompletował Oduamandi oraz dublet zaliczył Echieljile. Kolejny mecz Pucharu Konfederacji dopiero jutro, o 21 Gospodarze zmierzą się z Włochami, czyli hit grupy A, który zapowiada się bardzo emocjonująco!