>
:

czwartek, 20 czerwca 2013

Pewne zwycięstwo Brazylii oraz niesamowity mecz Włochów - faworyci już w półfinale!

Gospodarze Pucharu Konfederacji - Brazylijczycy pewnie pokonali Meksyk 2:0 i dzięki późniejszemu zwycięstwu Włochów zapewnili sobie awans do półfinału. Gole dla Canarinhos w kolejnym spotkaniu zalczyli Neymar oraz Jo. Wynik nie odzwierciedla do końca tego co widzieliśmy na boisku, ponieważ Meksykanie grali z podopiecznymi trenera Scolariego jak równy z równym, a nawet narzucali im swój styl gry.

Grę w półfinale zapewnili sobie vice-mistrzowie Europy, chociaż nic na to wskazywało, ponieważ po 33 minutach i trafieniach Hondy oraz Kagawy Japończycy sensacyjnie prowadzili 2:0, lecz jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył De Rossi. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego doprowadzili do remisu w 50 minucie, a pomógł im w tym Uchida, który pokonał swojego bramkarza. Włosi nie zwalniali tempa i już dwie minuty później na prowadzenie wyprowadził ich z rzutu karnego Mario Balotelii. Lecz piłkarze z kraju kwitnącej wiśni nie składali broni i w 68 minucie wyrównał Ukazaki. Lecz ostateczny cios należał do Włochów, a zadał go w 86 minucie Giovinco i zapewnił swojej drużynie awans do półfinału.

W ostatniej kolejce czekają nas mecze o pierwsze oraz o trzecie miejsce w Grupie A. Mecze będą rozgrywane równolegle 22 czerwca, czyli w najbliższą sobotę.