>
:

poniedziałek, 1 lipca 2013

Brazylia z Pucharem Konfederacji!

Reprezentacja Brazylii na Maracanie ponownie sięga po Puchar Konfederacji! Canarinhos rozbili mistrzów Świata oraz Europy Hiszpanów 3:0 i po raz czwarty w historii, a trzeci raz z rzędu zdobyli owy Puchar! Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy, ponieważ już w drugiej minucie zamieszanie w polu karnym świetnie wykorzystał Fred i pokonał Ikera Casillasa. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Scolariego podwyższyli, a dokładnie mocnym uderzeniem bezradnego Ikera Casillasa pokonał Neymar. Równie szybko jak w pierwszej połowie tak i w drugiej Brazylia strzeliła gola, bramkarza dwie minuty po powrocie na murawę pokonał Fred i postawił Hiszpanów w pełni straconej sytuacji. Sytuację tę mógł poprawić Sergio Ramos, ale gracz Realu Madryt nie wykorzystał rzutu karnego. Dodatkowo czerwoną kartkę otrzymał Pique i La Furia Roja przez ponad 20 minut grali w osłabieniu. Brazylijczycy już nie strzelali, ale również sobie strzelić nie dali i zasłużenie sięgnęli po Puchar Konfederacji oraz stali się obecnie głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa globu na swoim terenie. Warto wspomnieć, że Brazylia nie tylko strzeliła dużo bramek, ale i straciła tylko dwie!