>
:

niedziela, 28 lipca 2013

Superpuchar Niemiec dla Borussii!

Borusia Dortmund pokonała Bayern Monachium 4:2 i to podopieczni Jurgena Kloppa oficjalnie zaczęli sezon od triumfu w Superpucharze Niemiec. Piłkarze z Dormundu strzelanie zaczęli już w 6 minucie kiedy to bramkarza Bayernu pokonał Reus. Do końca pierwszej połowy żaden gol już nie padł. W 55 minucie do wyrównania doprowadził Robben, natomiast już minutę później bramkę zdobył van Buyten, tylko szkoda, że samobójczą. Ale to nie koniec emocji, bo minutę później Gundogan strzelił bramkę na 3:1 dla BVB. Bayern zdołał 65 minucie strzelić za sprawą Robben bramkę kontaktową, lecz nadzieję Pepa Guardioli na pierwszy oficjalny Puchar rozwiał w 86 minucie Reus. To pierwsza wygrana Borussii nad Bayernem od pięciu spotkań.