>
:

niedziela, 21 lipca 2013

Telekom Cup - Triumf Bayernu, trzecie miejsce dla Borussii!

Bayern Monachium znów potwierdził swoją dominację na niemieckich boiskach. Podopieczni Pepa Guardioli rozbili Borussię M'gladbach 5:1 i wygrali Liga Total Cup. Mistrzowie Niemiec dominowali przez całe spotkanie. Pierwszego gola w barwach Bayernu strzelił Thiago Alcantara. Pozostałe bramki dla Bawarczyków zdobyli Ribery, Lahm, Robben oraz Muller. Honorowego gola dla gospodarzy tegorocznej edycji Telekom Cup zdobył de Jong w 30 minucie z rzutu karnego.

Trzecie miejsce natomiast przypadło Borussii Dortmund. Piłkarze Jurgena Klopp'a pokonali 1:0 HSV Hamburg, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Jonas Hofmann w 25 minucie. Robert Lewandowski rozegrał 30 minut, ale podobnie jak w półfinale nie pokazał nic szczególnego.