>
:

wtorek, 6 sierpnia 2013

Podsumowanie 3. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

Dominację w trzeciej kolejce znów potwierdziła Legia, Lech dalej zawodzi, a Zawisza zdobywa pierwsze punkty w Ekstraklasie od 19 lat to i wiele więcej emocji dostarczyła nam T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszam na podsumowanie!

Kolejkę rozpoczął mecz w Krakowie, gdzie Cracovia grała o pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie z Ruchem Chorzów. Przez długi okres jednak to goście prowadzili, lecz końcówka należała do gospodarzy, a dwukrotnie bramkarza Niebieskich pokonał Dawid Nowak i dzięki temu Pasy zaliczyły pierwsze zwycięstwo po rocznej przerwie w Ekstraklasie. Natomiast pierwszy punkt po 19 letniej przerwie w Ekstraklasie zdobył bydgoski Zawisza. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali na własnym obiekcie z Pogonią Szczecin 1:1, a pierwszego gola w barwach Zawiszy strzelił Herold Goulon. Kolejny świetny mecz w barwach Widzewa zaliczył Eduards Visniakovs, który ponowanie zdobył dwie bramki, a Widzew pokonał Koronę 2:1, co sprawiło, że z funkcji trenera kieleckiej drużyny został zwolniony Leszek Ojrzyński. Jedyną drużyną, która posiada komplet punktów pozostała Legia Warszawa. Mistrzowie Polski rozbili na Pepsi Arenie Podbeskidzie 4:0. Pierwszą porażkę zanotował natomiast Piast Gliwice. Piastunki przegrały w małych derbach Śląska z Górnikiem Zabrze 1:2, a pierwszą bramkę w barwach nowej drużyny po przewrotce strzelił Sobolewski. Bez zwycięstwa pozostaje dalej Śląsk Wrocław. W meczu przyjaźni podopieczni Stanislava Levy'ego bezbramkowo zremisowali z Wisłą Kraków. Bramek nie doczekaliśmy się również w Lubinie, gdzie przyjechał borykający się z problemami Lech. Zagłębie zanotowało pierwszy punkt w sezonie, natomiast Lech zaliczył trzeci kolejny remis i potwierdził, że znajduje się obecnie w kryzysie. Na zakończenie kolejki dobrą formę pokazała Lechia Gdańsk. Piłkarze Michała Probieża pewnie pokonali Jagiellonie 2:0 i zaliczyli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.