>
:

czwartek, 15 sierpnia 2013

Polska lepsza od Danii!

Piłkarska Reprezentacja Polski pokonała w ostatnim meczu towarzyskim przed decydującą fazą eliminacji Mundialu Danię 3:2. 'Biało-Czerwoni' strzelanie zaczęli już w 4 minucie, kiedy to świetnym strzałem w okienko popisał się Mateusz Klich. Duńczycy odpowiedzili w 18 minucie, kiedy z rzutu wolnego genialnie uderzył Christian Eriksen. Tuż przed przerwą padł drugi gol dla Duńczyków, a Wojciecha Szczęsnego pokonał Braithwaite i 'Orły Fornalika' schodziły do szatni przy gwizdanym akompaniamencie. W drugiej połowie Polacy zagrali najlepsze dwie minuty za kadencji Waldemara Fornalika. W 59 minucie bramkarza gości pokonał świetnie prezentujący się w ostatnim czasie imiennik selekcjonera Waldemar Sobota. Minutę później wyszliśmy na prowadzenie, a szans bramkarzowi nie dał Piotr Zieliński. Mimo, że Dania w ostatnim czasie jest w kryzysie to przecież nie zmienia faktu, że podpieczni Mortena Olsena są na 27 miejscu w rankingu i Fornalik z tak wysoko stojącą reprezentacją za swojej kadencji nie wygrał. Druga połowa tego meczu powiała optymizmem przed ostatnimi meczami eliminacji i dała nadzieję, że w tych eliminacjach nie wszystko stracone.