:

Ads 468x60px

niedziela, 6 października 2013

Remis Bayernu, porażka BVB - Bawarczycy liderem!

Borussia Dortmund zanotowała pierwszą porażkę w obecnym sezonie Bundesligi. Pierwszym pogromcom BVB została inna Borussia z M'gladbach, która wygrała 2:0. Pierwsza bramka padła dopiero po faulu w polu karnym i czerwonej kartce dla Mats'a Hummels'a w 80. minucie, kiedy to 'jedenastkę' pewnie wykorzystał Max Kruse. Pięć minut później niefrasobliwość defensorów z Dortmundu wykorzystał Raffael i ustalił wynik meczu.

Porażkę piłkarzy z Dortmundu wykorzystali Mistrzowie Niemiec z Monachium, który w hicie kolejki zremisowali z Bayerem Leverkusen 1:1 i remis ten pozwolił im awansować na pozycję lidera, spychając tym samym Borussię. Pierwszego gola w 30. minucie zdobył Kroos, a już minutę później do remisu doprowadził sam, który tym samym ustalił wynik meczu na 1:1 i podział punktów. 'Aptekarze' zajmują 3. lokatę z punktem straty do liderów z Bawarii.