>
:

sobota, 9 listopada 2013

Borussia niespodziewanie poległa w Wolfsburgu!

Piłkarze Vfl Wolfsburg zasłużenie pokonali Borussię Dortmund 2:1 w meczu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi. To trzecie z rzędu zwycięstwo 'Wilków', natomiast druga porażka Dortmundczyków, bo jak dobrze pamiętamy w środę lepszy od podopiecznych Jurgena Kloppa okazał się londyński Arsenal. Pierwsza bramka padła jednak dla Borussii, kiedy to pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marco Reus i to goście schodzili do szatni prowadząc. Jednak druga połowa należała do gospodarzy. Już w 55. minucie z rzutu wolnego dzięki nieporadności obrońców strzelił Rodriguez. A wynik spotkania pięknym strzałem z rogu pola karnego zdobył Ivica Olić i czwarte zwycięstwo z rządu stało się faktem. Piłkarze Wolfsburga awansowali na czwarte miejsce w tabeli, natomiast Dortmundczycy pozostali na drugim miejscu, ale dzięki zwycięstwu dogonili ich punktowo 'Aptekarze' z Leverkusen, a natomiast zwycięstwo Bayernu pozwoliło odskoczyć mistrzom Niemiec na cztery punkty.