>
:

wtorek, 5 sierpnia 2014

United zwycięzcami International Champions Cup!

Pierwszy turniej i od razu pierwsze trofeum zdobyte przez Louisa van Gaal'a z piłkarzami Manchesteru United. 'Czerwone Diabły' pokonały w finale rozgrywanego na amerykańskich boiskach International Champions Cup Liverpool 3:1. Na prowadzenie najpierw wyszli jednak piłkarze z Liverpoolu, bo w 13. minucie w polu karnym Sterlinga faulował Jones, a 'jedenastkę' pewnie wykorzystał Steven Gerrard. Prowadzenie 'The Reds' utrzymało się do końca pierwszej połowy, ale druga odsłona należała już tylko do piłkarzy z Manchesteru. W 55. minucie dośrodkowanie Hernandeza wykorzystał Rooney i na tablicy wyników pojawił się remis. Ale już dwie minuty później piłkarze z czerwonej części Manchesteru wyszli na prowadzenie, a ładnym uderzeniem z daleka popisał się Juan Mata. Wydawało się, że United zaliczą skromne zwycięstwo, ale w 88. minucie wynik na 3:1 ustalił Lingrad. Manchester United pod wodzą Louisa van Gaal'a podczas tournee w Stanach Zjednoczonych pokonał Los Angeles Galaxy, Romę, Inter Mediolan i właśnie Liverpool.