>
:

niedziela, 27 października 2013

Borussia lepsza w derbach - gol Błaszczykowskiego!

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe Schalke 04 w Derbach Zagłębia Ruhry. Pierwsza bramka padła już w 14. minucie, kiedy to Timo Hildebranda pokonał Pierre-Emerick Abumeyang. Schalke miało nawet rzut karny, ale świetną interwencją popisał się Weidenfeller i wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy, więc goście z Dortmundu wychodzili na drugą połowę z minimalnym prowadzeniem. Już sześć minut po wznowieniu gry pięknego gola zza pola karnego strzelił Nuri Sahin. Wtedy wydawało się, że jest już po meczu, lecz gospodarze pokusili się o niezłą akcję i bramkę dającą kontakt zdobył Meyer. Lecz ostatnie słowo należało do piłkarzy BVB. W 71. minucie na placu gry pojawił się Kuba Błaszczykowski, a już trzy minuty później wykończył świetną kontrę Michitariana i ustalił wynik meczu na 3:1. 90 minut w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski, lecz nie popisał się niczym szczególnym.