>
:

niedziela, 27 października 2013

Gran Derbi dla Barcelony!

Piłkarze FC Barcelony pokonali na Camp Nou 2:1 Real Madryt w spotkaniu 10. serii spotkań Primera Division. Jak to bywa w wielkich spotkaniach, także w dzisiejszym nie zabrakło kontrowersji, a duży udział w meczu mieli sędziowie. Pierwszego gola dla 'Dumy Katalonii' w 19. minucie zdobył Neymar, który do tej pory zawodził i była to jego dopiero trzecia bramka w sezonie, ale jakże ważna. Poza tym okrasił ją wymarzony debiut w El Clasico. W drugiej połowie po ostrym ataku Mascherano na murawę padł Cristiano Ronaldo, lecz sędzia niesłusznie nie podyktował rzutu karnego, który ewidentnie należał się podopiecznym Carla Ancelotti'ego. W 79. minucie świetnym lobem popisał się Alexis Sanchez i gospodarze prowadzili już 2:0 i wydawało się, że wynik jest już przesądzony. Jednak Real skończył mecz z honorem, bo w 92. minucie bramkę kontaktową zdobył Jese. Było to pierwsze zwycięstwo Barcelony w Gran Derbi od sześciu spotkań.