>
:

niedziela, 1 grudnia 2013

Borussia lepsza od Mainz, trafienia Lewandowskiego!

Borussia Dortmund z trzema Polakami w wyjściowej jedenastce pokonała Mainz 3:1 w meczu 14. kolejki Bundesligi. Był to pierwszy mecz od majowego finału Ligi Mistrzów, kiedy to Łukasz Piszczek wszedł na boisko od pierwszej minuty. Dwa gole dla gości zdobył niezawodny Robert Lewandowski, który na swoim koncie w tym sezonie ma już dziesięć trafień i samodzielnie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi niemieckiej. Niestety urazu w tym meczu nabawił się kapitan reprezentacji Polski - Kuba Błaszczykowski, który nie wyszedł na drugą połowę. Ozdobą meczu był piękny strzał z rzutu wolnego Aubameyang'a w 70. minucie, który dopiero otworzył wynik meczu. Cztery minuty później Sokratis i Łukasz Piszczek sprowokowali rzut karny, który na remis zamienił Choupo-Moting. Lecz Borussia wygrała, bo w 78. i 90. minucie Lewandowski wykorzystał wspomniane wcześniej karne. Wczorajsze mecze wygrały również ekipy Bayernu i Bayeru 04, więc Borussia pozostała na trzeciej pozycji.