>
:

niedziela, 5 stycznia 2014

Juventus lepszy od Romy!

Każda seria kiedyś się kończy - tą tezę potwierdzili piłkarze AS Romy, którzy zanotowali pierwszą porażkę w tym sezonie Serie A. W hicie 17. kolejki na Półwyspie Apenińskim lepsi okazali się mistrzowie oraz liderzy tabeli, czyli piłkarze Juventusu, którzy wygrali pewnie 3:0 i nad Rzymianami mają już osiem punktów przewagi. W 17. minucie Carlos Tevez świetnie podał między nogami dwóch defensorów Romy do Arturo Vidala, który umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. W drugiej połowie piłkarze Juve szybko zabrali się do pracy, bo już w 48. minucie po świetnym zagraniu Andrei Pirlo z rzutu wolnego i bramce Leonarda Bonucci'ego podwyższyli na 2:0. W 76. minucie defensor gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a 'jedenastkę' pewnie wykorzystał Mirko Vucinić, który zastąpił kontuzjowanego Carlosa Teveza i ustalił wynik meczu. Warto wspomnieć, że Roma kończyła mecz w 'dziewiątkę', bo czerwień zobaczył i Daniele De Rossi i Leandro Castan.