>
:

sobota, 25 stycznia 2014

Remis Borussii - kontuzja Błaszczykowskiego!

Piłkarze Borussii Dortmund zremisowali na własnym stadionie z Augsburgiem 2:2. Istotniejszy jest jednak fakt, że już w czwartej minucie gry boisko z urazem opuścić musiał kapitan reprezentacji Polski - Jakub Błaszczykowski i prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie Bundesligi, ponieważ bardzo możliwe jest, że zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Pierwszy gol dla gospodarzy z Dortmundu padł w piątej minucie, kiedy to głową piłkę do siatki wpakował Sven Bender. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowie. W drugiej za siebie wzięli się piłkarze z Augsburga, a dokładniej w 55. minucie do wyrównania doprowadził ... Sven Bender, który uprzedzając Arkadiusza Milika wpakował piłkę do własnej bramki. Dziesięć minut później pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Nuri Sahin i Borussia była znów na prowadzeniu. Lecz na tym prowadzeniu piłkarze BVB utrzymali się tylko 8 minut, bo wejście smoka zaliczył Ji Dong-Won i na tym skończyło się strzelanie w Dortmundzie. Bayern, który wygrał wczoraj z Borussią M'Gladbach 2:0 i ma jeszcze jeden mecz rozegrany mniej ma już 14 punktów przewagi nad podopiecznymi Jurgena Kloppa. Na drugim miejscu plasują się natomiast 'Aptekarze' z Leverkusen, którzy dzisiaj również niespodziewanie przegrali 2:3 z Freiburgiem.