:

Ads 468x60px

sobota, 19 kwietnia 2014

Borussia wygrywa - gole Polaków!

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali FSV Mainz 4:2 i umocnili się na pozycji vice-lidera Bundesligi, a duży udział w zwycięstwie mieli Polacy - Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek, którzy zdobyli po bramce. Już w 6. minucie piłkarzy z Dortmundu na prowadzenie wyprowadził Jojić, lecz już w 14. minucie do wyrównania doprowadził Okazaki. Cztery minuty później Robert Lewandowski ograł bramkarza gości i posłał piłkę do pustej bramki. Jednobramkowe prowadzenie ekipy z Dortmundu utrzymało się do końca pierwszej połowy. W drugiej najpierw do wyrównania w 53. minucie doprowadził Okazaki po dość dużym błędzie Sahina. Lecz był to ostatni zryw ze strony gości i następne dwie bramki zdobywali gospodarze. Najpierw w 56. minucie świetne dogranie Reusa głową wykorzystał Łukasz Piszczek, a w 79. minucie z rzutu karnego wynik na 4:2 ustalił Marco Reus. Borussia zajmuje drugie miejsce za Bayernem, który mistrzostwo zapewnił sobie już dawno, a za plecami ma wciąż niebezpieczne Schalke, które traci trzy punkty.