>
:

niedziela, 20 kwietnia 2014

Wygrana Bayeru - gol Boenischa!

Bayer Leverkusen pokonał Norymbergę 4:1 i wrócił na czwarte miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno kroczyła w stronę vice-mistrzostwa, teraz musi walczyć o miejsce w Europie. Popularni 'Aptekarze' wyszli na prowadzenie już w 16. minucie, kiedy to ładną podbitką popisał się Emir Spahić. Lecz dziesięć minut później gospodarze zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli doprowadzili do wyrównania, a dokładniej sprawił to Marvin Plattenhardt, który wykonywał rzut wolny. Do przerwy utrzymał się wynik, a w drugiej części gry piłkę w siatce umieszczali wyłącznie goście z Leverkusen. Szybko, bo trzy minuty po wznowieniu gry na prowadzenie 'Aptekarzy' wyprowadził reprezentant Polski - Sebastian Boenisch. Na 3:1 w 80. minucie podwyższył Spahić, który wykorzystał świetną, indywidualną akcję Son'a. Wynik spotkania na 4:1 siedem minut później ustalił Roberto Hilbert i goście zainkasowali potrzebne trzy punkty, a porażka Norymbergi oznacza to, że zespół z Bawarii będzie musiał dalej walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.