>
:

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Zespół Mateusza Klicha zdobył Puchar Holandii!

Piłkarze PEC Zwolle z Mateuszem Klichem w składzie rozgromili wręcz sensacyjnie Ajax Amsterdam 5:1 i zdobyli Puchar Holandii - jest to największy sukces w historii klubu. Początek meczu jednak nie zapowiadał niespodzianki, bo już w 3. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Ajax'u, bo z daleka fenomenalnie uderzył Rhijn. Po bramce zadowoleni kibice z konstytucyjnej stolicy Holandii wrzucili race na boisko, co skutkowało półgodzinną przerwą. Jak się później okazało, przerwa ta świetnie wpłynęła na piłkarzy Zwolle, bo już w 7. minucie doprowadzili do wyrównania, a dokładniej zrobił to Ryan Thomas, który wykorzystał przywilej korzyści po faulu na Mateuszu Klichu. Cztery minuty później piłkarze PEC wyszli na prowadzenie, z rzutu wolnego w słupek trafił Maikel van der Werff, ale świetnie zachował się Thomas i zdobył drugiego gola. W 20. minucie niespodziewanie Zwolle podwyższyło prowadzenie, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Guyon Fernandez, ale trzeba wspomnieć, że niesamowitym podaniem obsłużył go Kamohelo Mokotjo. W 33. minucie Fernandez dorzucił swoją drugą bramkę, którą tym razem strzelił głową i na tablicy wyników widniał już wynik 4:1, który utrzymał się do końca pierwszej połowy. Wynik meczu rozstrzygnął się już w 50. minucie, kiedy to najlepszy w polu karnym okazał Bram van Polen i skończyło się na 5:1, które dało Zwolle największy sukces w historii klubu!