>
:

wtorek, 24 czerwca 2014

Holandia najlepsza, Hiszpania odchodzi z honorem - podsumowanie Grupy B!

Wcześniej niż rozgrywki Grupy A zakończyły się rozgrywki w Grupie B. Pewni w awansu z tej grupy byli po drugiej kolejce piłkarze Holandii oraz piłkarze Chile, którzy zmierzyli się w bezpośrednim starciu. W drugim meczu o honor, lub jak kto woli 'pietruszkę' zmierzyli się mistrzowie sprzed czterech lat, czyli Hiszpanie, a ich rywalem byli Australijczycy. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie lepsi okazali się vice-mistrzowie z RPA, czyli Holendrzy, który pokonali rewelacyjnych Chilijczyków 2:0 i tym samym uniknęli starcia z Brazylią już w 1/8 finału. Mecz o pierwsze miejsce w grupie długo rozczarowywał, ale piłkarze Holandii wzięli się za strzelanie w ostatnim kwadransie gry. W 77. minucie dośrodkowywał Daryl Janmaat, a głową bramkarza Chile pokonał Leroy Fel, który zaliczył istne wejście smoka, bo minutę wcześniej zjawił się na placu gry. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Memphis Depay, który dostał podanie od Robbena i trafił z bliska do bramki. Był to gol, który potwierdził świetną formę i powrót Holandii do światowej elity po nieudanym EURO 2012 oraz przypieczętował awans w świetnym stylu z trzema wygranymi na koncie.

W drugim meczu, tym o honor Hiszpania udanie pożegnała się z brazylijskim turniejem. Ustępujący mistrzowie globu pewnie pokonali Australię 3:0 i zajęli trzecią lokatę w grupie B. W 36. minucie pierwszą bramkę dla Hiszpanów zdobył David Villa, który postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę po tym spotkaniu. Villa jest najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Hiszpanii, w 97 spotkaniach zdobył 59 goli. W 69. minucie było już 2:0 dla 'La Furia Roja', świetnie w pole karne podał prostopadle Iniesta, a tam dopadł do niej Torres i pokonał bramkarza strzałem w długi róg. Wynik meczu podopieczni trenera del Bosque ustalili w 82. minucie, kiedy to Juan Mata nie został przypilnowany przez australijskich obrońców i między nogami bramkarza skierował piłkę do siatki. Był to świetny, ale nie zmienia faktu, że pożegnalny mecz reprezentacji, która dominowała w światowym futbolu od 2008 roku.