:

Ads 468x60px

niedziela, 13 lipca 2014

Lechia lepsza od Panathinaikosu!

Czwarta drużyna ostatniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy - Lechia Gdańsk pokonała vice-mistrzów Grecji, czyli piłkarzy Panathinaikosu Ateny 4:0 w meczu, który był próbą generalną przed zbliżającym się startem sezonu 2014/2015. Po pierwszym kwadransie spotkania kibice Lechii postanowili dać pokaz pirotechniczny i gra została przerwana na kolejny kwadrans. Mocno 'uzbrojona' w tym oknie transferowym Lechia strzelanie rozpoczęła w 67. minucie, a dokładniej zaczął je Pawłowski, który pokonał bramkarza gości strzałem w długi róg. Sześć minut później Lechia prowadziła już dwoma bramkami, kiedy to bramkę głową zdobył Janicki. W 77. minucie Lechia miała rzut wolny, który efektownym strzałem wykorzystał Vranjes. Dwie minuty później 'Lwy Północy' ustaliły wynik meczu, kiedy to pięknym strzałem w samo okienko popisał się Makuszewski i piłkarze z Gdańska okazali się bezlitośni dla Greków, którzy przyjechali w silnym składzie, a zabrakło jedynie trzech piłkarzy, którzy grali na brazylijskim Mundialu, więc nie można mówić o tym, że było to ułatwione zadanie dla Lechii, ponieważ piłkarze z Aten dysponują ogromnym potencjałem i podeszli do tego meczu poważnie.