:

Ads 468x60px

czwartek, 10 lipca 2014

Superpuchar dla Zawiszy!

Zdobywcy Pucharu Polski, czyli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Mistrzów Polski z Warszawy 3:2 na Pepsi Arenie w finale Superpucharu Polski. Pierwszy gol dla piłkarzy z Bydgoszczy padł w 30. minucie, kiedy to Carlos spokojnie pokonał rezerwowego bramkarza stołecznego klubu. Chwilę przed przerwą Legioniści za sprawą Ryczkowskiego zdołali wyrównać i zejść do szatni przy stanie 1:1. W 55. minucie ponownie z prowadzenia cieszyli się piłkarze Zawiszy, bo bramkarza gospodarzy pewnie pokonał Alvaro Gomes. W 71. minucie strzałem głową Sandomierskiego pokonał weteran Saganowski i na tablicy wyników znów widniał remis. Losy meczu piłkarze bydgoskiego Zawiszy rozstrzygnęli w doliczonym czasie gry. Strzałem z dystansu popisał się Geworgian i mimo, że nie był to idealny strzał to zdołał nim pokonać bramkarza gospodarzy i to piłkarze Zawiszy sięgnęli po pierwszy Superpuchar w historii. Było to ostatni przedsmak ligi, bo już za tydzień w piątek startuje Ekstraklasa.