:

Ads 468x60px

niedziela, 23 lutego 2014

Derby Krakowa dla Wisły!

Wisła lepsza w 187. Derbach Krakowa. Piłkarze Białej Gwiazdy pokonali Cracovię 3:1, a bohaterem spotkania został były gwiazdor Lecha Poznań, który powrócił do Ekstraklasy, czyli Semir Stilić, który zadebiutował na Reymonta w barwach Wisły. Pierwszego gola w 34. minucie zdobył pięknym strzałem głową niepilnowany Arkadiusz Głowacki, a asystę zaliczył wcześniej wspomniany Stilić. W 38. minucie padł kolejny gol, tym razem podawał Brożek, a gola zdobył Stilić. Dwubramkowe prowadzenie Wisły utrzymało się do końca pierwszej połowy, a nawet dłużej, bo Cracovia zabrała się do pracy dopiero kwadrans przed końcem spotkania. Wtedy Kita efektownie odegrał do Ntibazonkizy, a ten huknął z daleka i dał gościom kontakt. Lecz Wiślacy postawili kropkę nad i w 87. minucie, a zrobił to dokładniej Łukasz Garguła, który pokonał bramkarza gości dość ciekawym i nietypowym strzałem. Po tym zwycięstwie Wisła zajmuje drugą pozycję w tabeli ze stratą sześciu punktów do Legii, natomiast Cracovia jest na 9 pozycji, czyli tuż za grupą mistrzowską.