:

Ads 468x60px

czwartek, 19 czerwca 2014

Kolejne zwycięstwo Kolumbii!

Piłkarze Kolumbii odnotowali drugie zwycięstwo w drugim meczu na tegorocznych mistrzostwach świata. Piłkarze z Ameryki Południowej pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 i są już niemal pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek ani większych emocji, a na gole czekaliśmy aż do 64. minuty. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Juan Cuardado, a głową bramkarza z Afryki pokonał James Rodriguez. Sześć minut później po raz kolejny piłka zatrzepotała w bramce Wybrzeża Kości Słoniowej. Świetnym, prostopadłym podaniem Juana Quintero obsłużył Teofilo Gutierrez, a ten pewnie pokonał bramkarza. Słonie obudzili się dopiero trzy minuty później, kiedy to Gervinho przedryblował kilku rywali i wcisnął piłkę do bramki po rękach bramkarza z Kolumbii. Lecz był to ostatni zryw reprezentantów WKS i więcej goli nie zobaczyliśmy w tym meczu. Choć blisko wyrównania 'Słonie' byli w doliczonym czasie gry, bo na korzystną pozycję 'sam na sam' wychodził Didier Drogba, ale lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz Kolumbii - David Ospina. Jeżeli w meczu Japonia - Grecja padnie remis to wtedy piłkarze z Ameryki Południowej zapewnią sobie awans do kolejnej rundy.