>
:

czwartek, 19 czerwca 2014

Urugwaj wygrywa z Anglią - Suarez Show!

Piłkarze Urugwaju powrócili do walki o awans do kolejnej rundy Mundialu w wielkim stylu. Czwarta drużyna poprzednich mistrzostw pokonała 2:1 Anglię, a bohaterem spotkania został wracający po kontuzji kolana Luis Suarez, który strzelił dwa gole i potwierdził, że obecnie jest jednym z najlepszych piłkarzy globu. Anglicy są w fatalnej sytuacji, po dwóch porażkach ich szanse na awans są matematyczne. Pierwsza bramka dla Urugwaju padła w 39. minucie. Cavani strącił piłkę, a Suarez subtelnie strącił ją głową tak, że pokonała Harta. Pokazał, że nie trzeba użyć nie wiadomo jakiej siły, by zdobyć piękną i jakże ważną bramkę. Po zdobyciu tej bramki wzruszony Suarez wyściskał fizjoterapeutę, który postawił go szybko na nogi po artroskopii kolana. Później, a dokładniej w 75. minucie Anglikom udało się wyrównać. Prawą flanką akcję przeprowadził Johnson i podał do Rooneya, który na pustą bramkę zdobył swoją premierową mundialową bramkę. Lecz ostatnie słowo należało do Urugwajczyków, a dokładniej do fenomenalnego Luisa Suareza, który w 85. minucie wykorzystał mały prezent od kolegi z klubu, czyli Stevena Gerrarda, który strącił piłkę pod jego nogi, a ten bez skrupułów pokonał angielskiego bramkarza i wprowadził kibiców z Urugwaju w euforię.