>
:

niedziela, 15 czerwca 2014

Słonie lepsi od Samurajów!

W drugim meczu Grupy C Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Japonię 2:1, choć wszystko wskazywało na to, że Japonia zgarnie pełną pulę. Pierwszy gol padł już w 16. minucie, kiedy to mocnym strzałem w okienko popisał się Keisuke Honda. Chwilę później powinno być już 2:0 dla piłkarzy z kraju kwitnącej wiśni, ale Uchida zamiast strzelić gola to trafił w bramkarza. Późniejsza część meczu należała już tylko do Słoni, którzy przejęli inicjatywę, ale do końca pierwszej połowy nie udało im się pokonać bramkarza Japończyków. Aż do 64. minuty, kiedy to nastąpiły trzy minuty, które wstrząsnęły Japonią. W 64. minucie Serge Aurier dośrodkował w pole karne, a dośrodkowanie na gola zamienił Wilfried Bony. W 66. minucie mieliśmy sytuację niemal bliźniaczą, ale tym razem z dośrodkowania skorzystał Gervinho i ustalił wynik meczu na 2:1. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale nie udało się już piłkarzom z Afryki wbić piłkę do siatki. Po pierwszej kolejce Wybrzeże Kości Słoniowej zajmuje drugie miejsce w grupie C za Kolumbią, która pewnie pokonała Grecję 3:0. Następne mecze tej grupy już w piątek i sobotę.