:

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Podsumowanie piłkarskiego weekendu #1!

Być bohaterem i antybohaterem? Da się!
To, że jednocześnie można być bohaterem, ale również antybohaterem spotkania udowodnił Zlatan Ibrahimovic. Napastnik Paris Saint-Germain mimo, że strzelił dwie bramki dla mistrzów Francji to dwa razy nie trafił w stuprocentowych sytuacjach. W 18. minucie piątkowego starcia z Reims stanął sam na sam z pustą bramką i ... trafił w słupek. Dwie minuty później podszedł do rzutu karnego, którego nie wykorzystał. Gdyby nie te dwie zmarnowane sytuacje to PSG rozbiło by gospodarzy, a tak musiało walczyć o remis 2:2, który zresztą jest zasługą Zlatana i w tym dobrym, jak i złym kontekście.

Legia się nie poddaje!
Pozaboiskowym wydarzeniem weekendu jest bezsprzecznie zamieszanie związane z walkowerem Legii Warszawa. Wrze już nie tylko w polskich, ale również w zagranicznych mediach. Nawet New York Times czy Sky Sports krytykują krzywdzącą decyzję UEFA. Wczoraj głos w tej sprawie zabrali ludzie Legią rządzący, czyli prezes Bogusław Leśnodorski oraz właściciel Dariusz Mioduski, którzy spotkali się z dziennikarzami na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Dowiedzieliśmy się, że Legia poczyni wszelkich starań, by jednak europejska centrala zmieniła decyzję, a jedyną drogą do tego jest podważenie pracy komisji dyscyplinarnej lub zgoda Celticu Glasgow. Sytuacja powinna wyjaśnić się w ciągu kilku dni.

Legia gromi, Górnik rozbija, a Lech wyszarpuje zwycięstwo!
Piłkarze Legii w sobotni wieczór udowodnili, że potrafią gniew przekłuć na sportową złości. Mistrzowie Polski rozbili przed własną publicznością Górnik Łęczna aż 5:0 i pokazali, że krzywdząca decyzja europejskiej centrali nie podłamała ich psychicznie. Wysoki wynik zanotowali również piłkarze zabrzańskiego Górnika, którzy w jednym z najciekawszych meczów kolejki pokonali Jagiellonię Białystok 3:0. W meczu kolejki Lechia Gdańsk mierzyła się z Lechem Poznań. Mimo, że po pierwszej połowie piłkarze z Gdańska prowadzili to wejście na boisko Łukasza Teodorczyka zmieniło wszystko. Napastnik Kolejorza zdobył dwie bramki i Lech na pożegnanie trenera Mariusza Rumaka wygrał z Lechią 2:1. Do końca pierwszej połowy 1:0 prowadził również bydgoski Zawisza, ale Podbeskidzie po raz kolejny pokazało swój góralski temperament i najpierw wyrównali, a w ostatniej minucie gry zapewnili sobie zwycięstwo 2:1. Pierwsze zwycięstwo w sezonie i również w końcówce meczu zapewnili sobie piłkarze Cracovii. Pasy pokonały Koronę 2:1 w meczu rozpoczynającym kolejkę. Tempa nie zwalnia drużyna GKS-u Bełchatów, która pokonała u siebie pewnie Śląsk Wrocław 2:0, a krakowska Wisła w starciu z chorzowskim Ruchem zanotowała remis 2:2.

Kanonierzy wystrzelili jak z armaty!
Sezon bardzo udanie zaczęli piłkarze Arsenalu, którzy w pierwszym meczu nowego sezonu w Anglii pewnie rozbili mistrzów z niebieskiej części Manchesteru 3:0 i zgarnęli prestiżową Tarczę Wspólnoty. Czyste konto zaliczył bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny, a ozdobą spotkania niewątpliwie był piękny strzał Oliviera Giroud'a z trzydziestu metrów. Kanonierzy po wakacyjnych wzmocnieniach prezentują się lepiej niż dobrze i wyrastają na jednych z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa.