>
:

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Tarcza Wspólnoty dla Arsenalu!

W wielkim stylu piłkarze Arsenalu Londyn zainaugurowali oficjalnie sezon piłkarski w Anglii. Podopieczni Arsena Wengera wręcz rozbili Manchester City 3:0 i zgarnęli pierwsze w tym sezonie trofeum, czyli Tarczę wspólnoty. Kanonierzy wyszli na prowadzenie już w 22. minucie, kiedy to płaskim strzałem szans bramkarzowi z niebieskiej części Manchesteru nie dał Santi Cazorla. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy na 2:0 po podaniu od Sanogo podwyższył Aaron Ramsey i Arsenal schodził do szatni z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. W 62. minucie piłkarze Arsena Wengera ustalili wynik meczu na 3:0, a pięknym strzałem z okolicy trzydziestego metra popisał się Olivier Giroud, który na boisku pojawił się po przerwie. Warto wspomnieć, że dostępu do bramki Kanonierów bronił Wojtek Szczęsny, który mimo kilku okazji nie dał się pokonać mistrzom Anglii. Arsenal na kolejne trofeum czekał 85 dni, jest to liczba imponująca mając na uwadze fakt, że na poprzedni tytuł czekali tych dni 3283. Wzmocniony Arsenal imponuje formą i są duże szanse, że poważnie włączy się do walki o mistrzostwo Anglii.