>
:

środa, 13 sierpnia 2014

Superpuchar Europy dla Realu!

Zdobywcy Ligi Mistrzów, czyli piłkarze Realu Madryt pokonali zwycięzców Ligi Europejskiej z Sevilli 2:0 i zdobyli Superpuchar Europy w meczu, który oficjalnie zainaugurował europejskie rozgrywki klubowe w sezonie 2014/2015. Bohaterem spotkania rozgrywanego w Cardiff był Cristiano Ronaldo, który zdobył obie bramki dla Królewskich. Pierwszy gol wpadł już w 30. minucie, kiedy to dośrodkowywał powracający do swojego rodzinnego miasta Bale, a najlepiej w polu karnym zachował się Cristiano Ronaldo i pokonał bramkarza Sevilli. Tuż po przerwie Cris mocnym strzałem ponownie pokonał bramkarza i ustalił wynik na 2:0 oraz zapewnił Realowi pierwsze trofeum w tym sezonie. Warto wspomnieć, że debiut, który można uznać za udany w barwach Sevilli zaliczył Grzegorz Krychowiak. Polak zagrał dobry mecz, a w szczególności drugą połowę, kiedy to udawało mu się zatrzymać ataki m.in. Ronaldo. Sam miał swoją sytuację, bo tuż przed końcem meczu uderzył zza pola karnego, ale jego strzał na rzut rożny sparował Iker Casillas.