>
:

środa, 13 sierpnia 2014

Superpuchar Niemiec dla Borussii!

Piłkarze Borussii Dortmund potwierdzili sukces sprzed roku i wywalczyli Superpuchar Niemiec, który rozpoczął nowy sezon ligowy u naszych zachodnich sąsiadów. Podopieczni Jurgena Kloppa pokonali Bayern Monachium 2:0 i udanie zainaugurowali sezon. Pierwszy oficjalny mecz w ekipie Bawarczyków zagrał były napastnik Borussii - Robert Lewandowski. Dortmundczycy wyszli na prowadzenie już w 23. minucie, a dokładniej wyprowadził ich Mchitarian, który nie dał bramkarzowi Bayernu żadnych szans. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i to gospodarze dość niespodziewanie schodzili na przerwę prowadząc. Bayern miał odrodzić się w drugiej połowie, ale to gracze Borussii postawili 'kropkę nad i'. W 62. minucie w pole karne dośrodkował Łukasz Piszczek, a Neuera głową pokonał Aubameyang, który w geście szczęścia założył po bramce maskę spider-mana. Jest to wynik niespodziewany, ponieważ faworytem tego meczu był Bayern, który przecież zabrał Borussii jednego z najbardziej wartościowych piłkarzy  z Dortmundu, czyli Roberta Lewandowskiego, który dziś nie błysnął, a znacznie lepiej zaprezentował się obrońca Borussii, czyli Łukasz Piszczek.